AB Horizon 2020 Çalışma Yöntemi

AB Horizon 2020 Çalışma Yöntemi

Hibe Proje Danışmanlık: Avrupa Birliği Ar-Ge ve inovasyon programlarındaki gözünüz ve tek-durak çözüm ortağınız

Avrupa Birliği Ar-Ge ve inovasyon programları (Horizon 2020, ERA-NET’ler, Kamu-Özel Ortaklıkları) odaklı hizmet sağlayan bir danışmanlık firmasıyız. Müşterilerimizi, birlikte yola çıktığımız ortaklarımız olarak görerek, karşılıklı güven esasına dayanan ilişkiler kuruyoruz. Klasik danışmanlık yaklaşımının yanı sıra, diledikleri takdirde müşterilerimize “tek-durak çözüm ortağı” şekilde; ortaklık ağları ve konsorsiyum kurma, proje teklifi yönetimi, hibe ve konsorsiyum anlaşmaları yönetimi ve proje yönetimi aşamalarının hepsinde birden hizmet sağlıyoruz. “Ortaklık iletişimi sağlayıcısı” olarak üstlendiğimiz misyon ile, yurt dışında irtibatta olduğumuz seçkin üniversite, Araştırma ve Teknoloji Kurumları, KOBİ ve büyük ölçekli işletmeler ile, çözüm ortağı olduğumuz ulusal kurum ve kuruluşların ilgili programlar ve çağrı konuları özelinde eşleştirmesini yapıyoruz. Siz rutin işleriniz ile uğraşın, biz sizin AB Ar-Ge ve inovasyon programlarındaki gözünüz olalım, AB ofisiniz olarak çalışalım.

AB Horizon 2020 Danışmanlık Çalışma Yöntemleri aşağıdaki gibidir.

A – HİBE HAKKI KAZANMA ÖNCESİ ÇÖZÜMLERİMİZ

1- Firma Proje Ofisi olarak çalışma yöntemi : Aylık ücretlendirme yolu ile senkronizasyon, entegrasyon hizmetlerinin sağlanması. Firma özelinde en az 4-5 gün / ay çalışma ve aylık çalışma raporu. (Minimum ayda 4-5 iş günü müşteri özelinde AB projeleri konusunda çalışmak için HPD danışmanlık personeli görevlendirecektir. Bu toplam günün en az 1 günü müşterinin firmasında veya uzak bağlantı ile müşteri ile bire bir temas şeklinde olacaktır. Bu sayede tüm sürecin içerisinde firmamız sürekli yer alacaktır.)

2- Proaktif üyelik – Entegrasyon hizmetlerinin gerçekleştirilmesi ve 3’er aylık dönemlerde müşterimize raporlanması (görüşülen firmalar, firma özelinde çağrıların özeti, ortaklık arayışları). Konsorsiyum/ortaklık olasılıkları konusunda çalışma (olası ortaklarla görüşme zemini hazırlanması) İlgili fon programları çağrılarının anlık takibi ve müşteriye bildirilmesi

3- Pasif Üyelik (Ücretsiz) – Firma profil bilgilerinin alınması ve firmanın ortak olabileceği çağrıların olması halinde firma ile iletişime geçilmesi. Bu çalışma modelinde firmaya özel bir çalışma yapılmayıp sadece firmamızın araştırmaları esnasında firmaya uygun ortaklık arayışları olduğunda bilgi verilecektir.

B- PROJE BAZLI TÜM SÜREÇLERİN YÖNETİMİ HİZMETİ

C- HİBE HAKKI KAZANMA SONRASI ÇÖZÜMLERİMİZ

Yukarıdaki çalışma şekilleri hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 

Yukarıdaki çalışma konuları konusunda bize ulaşan proje ortaklık arayışlarında ilk size ulaşmamız ve hızlı bir şekilde ilerleyebilmek için bize ulaşınız.

Firmamız proje bazlı çalışmakta ve yurtdışındaki bir çok irtibatı ile proje konuları üzerine odaklanmaktadır.

– AB projelerine uygun proje fikriniz olması halinde Firmamız öncelikli olarak proje önerilerinizi ve proje çağrılarını inceleyerek proje önerinizi ön değerlendirmeye tabi tutar. Gerekli olur ise üniversitelerle irtibat kurarak proje fikrinizin geliştirilmesi konusunda arge konunuzla ilgili öğretim görevlileri eşleştirmesi yaparak proje fikrininin geliştirilmesine katkı sağlar.

– Açık çağrılar ve açılacak çağrıları takip ederek firmanıza uygun olan çağrıyı firmanızla paylaşır.

– Proje önerilerinize ortak bulma konusunda destek olunur.

– Firmanızın kapsamına giren ortak arayan projeler için firmanız bilgilendirilip uygun ise ortaklık sürecini yönetir.

– Firmanızın proje çağrı uyumu sağlanması için önerilerde bulunur.

Daha detaylı bilgi için bize ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir